عاشوراییان

آینده از آنِ ماست

در چهارمین شب از ویژه برنامه آیین عشق بازی حجت الاسلام متقی متذکر شد: اگر به آینده الهی مومن باشیم، در صف انتظار قرار می گیریم و برای تحقق آن تا پای جان دادن جهاد می کنیم. وعده قطعی خدا و ولی خدا، ارث رسیدن زمین به صالحان است.

حجت الاسلام متقی شب چهارم سوگواری اباعبدالله علیه السلام در خیمه عاشوراییان با اشاره به ماجرای جنگ احزاب گفت: مومنانی که در کنار پیامبر خدا در مقابله با کفر و استکبار حاضر شدند نه تنها نترسیدند بلکه در مواجهه با احزاب نسبت به آینده ای که خدا وعده داده بود، امیدوارتر شدند و البته برای رسیدن به آینده و تحقق آن جان دادند. کربلا یعنی ایمان به وعده صدق خدا و آینده ای که خدا رقم زده است.

سخنران منبر اول عاشوراییان متذکر شد: رهبری در بیانات 10 سال پیش تاکنون می فرمایند: آینده قطعاً  از آن ماست. آینده، تحقق تمدن نوین اسلامیست. رهبری وعده دادند و انشالله این وعده محقق خواهد شد که تا 25 سال دیگر اسرائیل نیست. اگر به آینده الهی مومن باشیم، در صف انتظار قرار می گیریم و برای تحقق آن تا پای جان دادن جهاد می کنیم. وعده قطعی خدا و ولی خدا، ارث رسیدن زمین به صالحان است و ما قلبمان مطمئن به آن آینده است  و پای کار آن می ایستیم.

حجت الاسلام مهدوی ارفع بیان در ادامه “عدالت” را اولین نقطه تقابل امام جامعه با کسانی که نمی خواهند اسلام ناب را قبول کنند، خواند و گفت: یکی از جذاب ترین موضوعاتی که امروز به حکومت اسلامی ضربه می زند، جریان عدالت خواهی است. اگر درک دقیق و روشنی از عدالت و عدالت خواهی نباشد، می تواند نظام اسلامی را نابود کند. وقتی افرادی در پیگیری عدالت خواهی از ولی امر پیشی بگیرند، واویلاست، ضربه ای که تندروها به حکومت اسلامی می زنند، دشمن نمی تواند بزند و سعی دشمن بر این است که تشخیص مردم را با تشخیص رهبر، در مقابل هم قرار دهد.

از دیگر آیتم های شب چهارم سوگواری اباعبدالله علیه السلام در خیمه عاشوراییان، قرائت زیارت عاشورا و اجرای سرود “حر” توسط گروه سرود عاشوراییان بود.

پاسخی بنویسید