عاشوراییان

ظرفیت تکمیل شد

سومین شب از روضه محرم عاشوراییان درحالی برگزار شد که با حضور گسترده مخاطبان و عزاداران، ظرفیت محوطه اصلی و راهروهای ورودی با رعایت پروتکل های بهداشتی و چینش صندلی تکمیل شده بود.

در شب سوم ویژه برنامه عاشوراییان دکوری متفاوت متناسب با شعار و موضوع برنامه نگاه هر بیننده ای را به خود جلب می کرد، این دکور پارچه نوشته ای مشکی مزین به مشهورترین حدیث پیامبر اکرم در حق نواده گرامیشان امام حسین علیه السلام با این مضمون «حسین منی و انا من حسین» و یک بیت شعر از شاعر آیینی فاضل نظری با این عنوان «آیین عشقبازی دنیا عوض شده است/من همچنان همانم و دنیا عوض شده است» بود

حجت الاسلام متقی در ابتدای مراسم قیام سیدالشهدا را قیامی با امید و ناظر به آینده و تحقق قطعی وعده خداوند دانست و بیان کرد: وعده خدا در عالم موجود و محقق است. حرکت سیدالشهدا قرار است سیر تحقق آینده وعده داده شده خداوند را هموار کند و شهید نمی تواند این حرکت را رقم بزند مگر در آن عاقبت وعده داده شده حضور یابد. عاقبت وعده داده شده به شیعه ” ظهور، تحقق اسلام و حکومت اسلامی روی زمین ” است. این عاقبت به خیری به قدری اهمیت دارد که امام حسین علیه السلام خود و خانواده اش را فدای آن کرد تا راه تحقق آینده باز بماند. ما در هیچ شرایطی حق نداریم به وعده خداوند پشت کنیم، مراقب باشید توجه به دنیا شما را از توجه به عاقبت باز ندارد.

حجت الاسلام مهدوی ارفع خطیب دوم روضه عاشوراییان نیز یکی از زوایای غیبت امام زمان (عج) را نداشتن آمادگی برای زندگی درست در حکومت اسلامی عنوان کرد و گفت: قرار گرفتن زیر بیرق امام حق با زور و تزویر امکان پذیر نیست. فرق حکومت صالحان و طالحان این است که با درک و پذیرش درست جامعه، حکومت را در دست می گیرند.

قرائت زیارت عاشورا، اجرای سرودی با مضمون حضرت رقیه سلام الله و مداحی محمدرضا طالبی از دیگر بخش های این ویژه برنامه بود، گفتنی ست آیین عشق بازی هر شب از ساعت ۲۰:۳۰ آغاز می شود و هشت شب دیگر ادامه خواهد داشت.

پاسخی بنویسید