عاشوراییان

عاشوراییان مجموعه ای جوان با شور و عشق

هشتمین شب از برپایی خیمه ی بزرگ عاشوراییان میزبان قدرت الله نوروزی شهردار استان اصفهان بود، او مجموعه فرهنگی عاشوراییان را مجموعه ای جوان با شور و با عشقی دانست که در برگزاری مراسم خلاق هستند.

دکتر قدرت اله نوروزی، دهمین شهردار استان اصفهان است که به عنوان یک چهره دانشگاهی در رشته حقوق شناخته می شود و اولین شهردار حقوقدان اصفهان است. او دکترای حقوق عمومی و عضو هیئت علمي و مدير گروه حقوق دانشگاه اصفهان است.

شهردار اصفهان در گپ و گفت با خبرنگار عاشوراییان گفت: از قبل مجموعه فرهنگی عاشوراییان را می شناختم و در سه سال گذشته در مراسمات محرم این مجموعه فرهنگی شرکت کرده ام، وی در پاسخ به این پرسش که واژه عاشوراییان چه چیزی را ذهن تداعی می کند بیان کرد: عاشورا یادآور یک حرکت انسانی و چراغ راه کسانی است که می خواهند مسیر مستقیمی را طی کنند و وقتی در مجموعه فرهنگی عاشوراییان حضور پیدا می کنم، مجموعه ای جوان باشور و با عشقی  را می بینم که این زمینه را فراهم می سازد تا علاوه بر استفاده معنوی مخاطبان، نیروها برای فعالیت فرهنگی بسیج شوند که آثار بسیار خوبی دارد

ابتکارات عاشوراییان را پسندیدم

نوروزی پس از بازدید از قسمت ها و بخش های مختلف ضمن اظهار رضایت و خرسندی از فعالیت ها و همچنین رعایت شیوه های نامه های بهداشتی کادر مجموعه گفت: برایم مهم بود که برپایی چنین مراسم باشکوهی و با حضور جمعیت زیاد چطور پروتکل های بهداشتی رعایت شده است و به حمدالله  فضایی که مدیران عاشوراییان ایجاد کردند در راستای رعایت پروتکل ها بسیار خوب بود.

وی گفت نوآوری های عاشوراییان می تواند از دو جهت بررسی کرد، اول مدل عزادارای عاشوراییان که در طول سال های گذشته انجام میشده است و دیگری امسال که عاشوراییان با توجه به شرایط موجود به چه ابتکاراتی دست زده است. عاشوراییان سبک کارشان و رعایت صورت بحث و مدلی که انتخاب کردند، مدلی است که با سنت ها و رویه های گذشته انطباق دارد اما سبک متفاوتی است که با توجه به جمعیت زیاد مخاطبان می تواند بخشی از نیازهای معنوی جامعه را تحقق بخشد. با شرایط کنونی من ابتکاراتی که عاشوراییان به خط زده بود را پسندیدم، گیت های ورودی، فضای باز و چینش صندلی ها، در کل مجموعه ای خلاق بود که به شما تبریک می گویم.

همچنین اضافه کرد: شهرداری از این گونه تشکل ها حمایت خواهد کرد و من به به شخصه طرفدار این برنامه ها هستم به ویژه اگر بیشتر در اختیار جوانان باشد و میدان در اختیار آن ها قرار بگیرد تا قدمی برای کسب تجربه و آزمایش آن ها برای اداره ی جامعه در آینده باشد

پاسخی بنویسید