عاشوراییان

اجرای اولین بازی AR شهری

اوبوتو اولین بازی واقعیت افزوده لوکیشن محور شهری است که از ۲۵ مردادماه ۱۳۹۹ آغاز می شود و مجموعه فرهنگی عاشوراییان با طراحی خلاقانه این بازی، دانش آموزان و نوجوانان را به روضه اباعبدالله علیه السلام دعوت می کند.

«اوبوتو» مخفف جمله «on behalf of the oppressed» به معنای «از طرف مظلوم» است که در واقع بازیکن پس از نصب این اپلیکشین مانند یکی از یاران امام حسین علیه السلام با شخصیت های منفور کربلا مبارزه می کند.

عشاقی مدیر مجموعه فرهنگی عاشوراییان در گفت و گو با خبرنگار عانا بیان کرد: این پروژه از اسفندماه ۱۳۹۸ براساس دغدغه عاشوراییان در شرایط ویژه شیوع بیماری کرونا، تعطیلی مدارس و چگونگی دعوت دانش آموزان و نوجوانان به روضه محرم امسال کلید خورد و در واقع ادامه ی تجربه اولین بازی واقعیت افزوده یا AR این مجموعه فرهنگی در دهه اول محرم سال گذشته است که با استقبال خوب نوجوانان مواجه شد.

مسعود عشاقی با اشاره به نحوه شرکت در این بازی گفت: ۱۵ مرحله برای این بازی پیش بینی شد که در حال حاضر ۱۰ مرحله از آن فعال گردیده و ۴۳۰۰ نقطه در شهر اصفهان برای آن مشخص شده است. شروع بازی بعد از نصب اپلیکیشن و از همان محلی که فرد حضور دارد، آغاز می شود و بازیکن باید در فضای واقعیت افزوده به جمع آوری سلاح بپردازد که پس از کسب امتیازی مشخص در هر مرحله، نقطه ای در شهر که دشمن در آن حضور دارد، برای بازیکن نمایش داده می شود.

وی افزود: در مرحله اول مجتمع های مسکونی و در مراحل بعدی مساجد، پارکها، فرهنگسراها و مراکز ورزشی شهر از لوکیشن های این بازی هستند که با سپری کردن این مراحل فرد وارد لوکیشن های محدودتر و نقاط شهری خاص می گردد و در نهایت به سمت خیمه عاشوراییان دعوت و هدایت می شود. در واقع مراحل آخر این بازی در مراسم روضه اتفاق می افتد و هر شب به سه نفر از کسانی که بیشترین امتیاز را کسب کنند و زودتر هر یک از دشمنان را شکست دهند، جایزه ای اهدا می شود. همچنین برنده جایزه نهایی و ویژه، کسی است که با بالاترین امتیاز، همه دشمنان را شکست دهد.

مدیر مجموعه فرهنگی عاشوراییان در پایان خاطرنشان کرد: مخاطبان برای دانلود بازی می توانند به سایت www.oboto.ir و یا کانترهای راهنمایی که در روضه عاشوراییان فعال می شوند، مراجعه کنند و در اینستاگرام و یا پیام رسان های تلگرام و ایتا با ارسال پیام به شناسه @oboto_game و @oboto_manage با ما در ارتباط باشند.

پاسخی بنویسید