عاشوراییان

امروز، روز قوی شدن ماست

حجت الاسلام مهدوی ارفع در دهمین شب از برنامه آیین عشق بازی گفت: نهج البلاغه عصاره همه زندگی در حکومت اسلامی است. اگر می خواهید قوی شوید که امروز روز قوی شدن ماست، نهج البلاغه خوانی را بر خود و خانواده تان واجب کنید.

این فعال فرهنگی ضمن اشاره به مباحث شب گذشته خاطر نشان کرد : ما نمی گوییم که اشتغال و تحصیل بانوان غلط است در رابطه با تحصیل در دین ما سفارش به آموختن علم شده است اما اگر شغل به تحصیل، ازدواج به هنگام و فرزندآوری شما ضربه بزند به امام حسین علیه السلام خیانت می کنید، در این مسائل باید دقت کنیم. آنچه که القا کردند پشت دروغ بزرگ حقوق زنان، برابری زنان و مردان، فمنیست و امثال آن تحقیر و توهین به زنان و خروج آنها از آن چارچوب ارزشی بود که خدا در نظام آفرینش برایشان قرار داد و انبیاء آن را تاکید کردند.

سخنران روضه عاشوراییان از دست رفتن نقش زن در خانواده یکی از یکی از مهم ترین ارکان فروپاشی خانواده دانست و متذکر شد: زنان به اسم آزادی و حقوق زن استعمار و استثمار می شوند، سیستم اداری را ببینید، این سیستم در همه دنیا سرایت کرده است و اساساً مردانه نوشته شده است و بعد زن را مجبور می کند که در این سیستم قرار بگیرد.

وی در ادامه افزود: نسل شیعه در بحرانی ترین شرایط امام حسین علیه السلام را رها نمی کند، امام حسین را اول خواستند از شیعه بگیرند، دیدند نمی توانند، سالها در همین کشور افرادی که مسئولیت داشتند تلاش کردند امام حسین و حضور در موکب سید الشهدا را منفور کنند اما موفق نشدند، حالا با  کاهش نسل، جمعیت شیعه مرتضی علی را نابود می کنند، این افراد برنامه دارند. امام راحل (ره) فرمود دشمن عجله ندارد، برای 40 سال بعد از ما برنامه ریزی کرده است. فکر نکنید اگر همیشه سکوت کردید پشت سر رهبر حرکت کرده اید، شرایط فرق می کند، در شرایطی شما باید مطیع باشید و در شرایط دیگر رهبر از شما می خواهد که حرف بزنید و مطالبه گری کنید، ایشان در فتنه 88 گفتند هر کس می تواند برود و روشنگری کند.

خطیب روضه عاشوراییان خاطر نشان کرد: فرزند آوری هر زن در  دهه 60 وسط جنگ، فقر و حصر اقتصادی 6/ 5 دهم فرزند به ازای هر زن بود الان میانگین به زیر 1 فرزند رسیده است، یعنی نسل دارد منقطع می شود و بعد مقایسه می کنیم با قوانین فرزند آوری در رژیم صهیونیستی که می گویند دو فرزند کافی نیست. از 83 میلیون جمعیت ایران اگر 15 میلیون عقل رشد یافته داشته باشند، مطیع امام جامعه باشند و همت کنند برای فرزند آوری این بحران حل می شود .

ولایت از عدالت مهم تر است

وی در جمع بندی مباحث این چند شب بیان کرد: ماجرای عدالت، ماجرای کوچکی نیست اما ماجرای ولایت خیلی مهم تر از عدالت است، برای این که عدالت محقق شود اول باید حکومت ولایی نصبیت شود. پس اگر یک وقتی برای حفظ نظامی که امیرالمومنین حاکمش است، مجبور شدیم دست برداریم از مبارزه با بعضی از فسادها ناراحت نباشید، پایه های نظام را تقویت کنید، وقت مبارزه با فساد هم می رسد. در تقویت پایه های نظام امروز نوبت مواسات است که ما به کمک رهبرمان برویم و مشکلات محرومین، فقر و کرونا را حل کنیم، بگوییم اگر از دست دولت کاری بر نمی آید ما کمک می کنیم. تاریخی مشابه تاریخ ما، تاریخ دوران حکومت امام علی علیه السلام است و نهج البلاغه عصاره همه زندگی در حکومت اسلامی است. اگر می خواهید قوی شوید که امروز روز قوی شدن ماست، نهج البلاغه خوانی را بر خود و خانواده تان واجب کنید.

مهدوی ارفع در پایان با اشاره به نهضت نهج البلاغه خوانی گفت: با دو راهکار آسان سازی و ارزان سازی خواندن نهج البلاغه را آسان کرده ایم، آسان سازی نهج البلاغه با فارسی خواندن، ترجمه محمد دشتی و مطالعه نهج البلاغه روزانه 10 دقیقه. این کتاب سه قسمت است از قسمت حمکت ها شروع به مطالعه کنید، سپس از آخر نامه ها را بخوانید و پس از آن از آخر خطبه ها را در دور اول یادداشت برداری نکنید و هر قسمت از کتاب را که متوجه نشدید عبور کنید

پاسخی بنویسید