عاشوراییان

انقلاب اسلامی نقطه شروع وعده نهایی خداوند

پنجمین شب از ویژه برنامه روضه محرم عاشوراییان دوشنبه سوم شهریورماه 99 با سخنرانی ححج سلام متقی، مهدوی ارفع و مداحی محمدرضا طالبی برگزار شد.

در این شب خیمه عاشوراییان میزبان دکتر مهدی طغیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بود که از بخش های مختلف روضه عاشوراییان و هم چنین برنامه هیأت تلویزیونی آیین عشق بازی بازدید کرد. دکتر طغیانی ضمن تشکر از هیأت عاشوراییان در برگزاری روضه اباعبدالله و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی وجه تمایز عاشوراییان با سایر مجموعه ها را نوآوری در برگزاری مراسمات مذهبی برشمرد و بیان کرد: نوآوری در برگزاری مراسمات مذهبی به خصوص مراسم روضه و پرداختن به مخاطب نوجوان در هیأت عاشوراییان وجه تمایز این مجموعه با سایر مجموعه هایی است که در این زمینه فعالیت می کنند و این کار سختی های خاص خود را دارد چون کاریست که فوق العاده باید برای آن فکر و برنامه ریزی کرد و به آسانی انجام پذیر نیست.

حجت الاسلام متقی در شب پنجم روضه عاشوراییان در ادامه مباحث شب های قبل گفت: سیدالشهدا برای نشان دادن اسلام ناب در برابر اسلام  انحرافی قیام نمود و راهی را که معرفی کرد، شهادت بود؛ با شهادت خود راه تحقق وعده نهایی را در تاریخ باز نگه داشت و فرمود آنقدر این وعده -یعنی نجات عالم از جهالت و ضلالت – مهم است که تکلیف است جان فدا کند. امروز شرایط ایران اسلامی ما، شرایط جنگ احزاب است. همه حیات انسان 250 ساله را می توان در انقلاب اسلامی پیدا کرد. چون انقلاب اسلامی سرخط و نقطه شروع وعده نهایی خداوند است که پیامبر در بستر احتزار به دخترش فرمود: زهرا جان مهدی امت از آن ماست. وعده نهایی غلبه تام جبهه حق بر باطل است که با انقلاب اسلامی شروع شد. امام خمینی (ره) در ششم فروردین سال 68 فرمود: مسئولین ما باید بدانند که انقلاب اسلامی مردم ایران، نقطه شروع انقلاب جهانی حضرت مهدی (عج) است.

گفتنی ست آیین عشق بازی عاشوراییان شش شب دیگر ساعت 20:30 روبروی گلستان شهدا برگزار می گردد.

پاسخی بنویسید