عاشوراییان

با عشق دین را بپذیریم

زاویه دید افراد به دین داری موضوعی بود که در شب هشتم هیأت تلویزیونی آئین عشق بازی با کارشناسی یحیی جهانگیری سهروردی روی آنتن شبکه استانی اصفهان رفت.

کارشناس برنامه در ابتدا خاطرنشان کرد: ما دغدغه شناخت خدا را داریم و دنبال حق هستیم. نباید فریب لقب و مارک های تقلبی را بخوریم. خدا در هستی جریان دارد، اگر ما به دنبال حقیقت باشیم خدا را شناخته ایم‌. امام حسین علیه السلام چراغ شناخت حق و به همین خاطر کشتی نجات است.

سهروردی از معیارهای تشخیص قرائت های مختلف قرآن این چنین گفت: در هر کاری باید پیش از شروع؛ به اندیشه خود رجوع کنیم، اگر با تفکر به نقطه ای برسیم ولی خطا باشد، ارزش دارد. برای جستجو در قرآن نشانه های فراوانی وجود دارد، یکی از آنها انبیا هستند چون به دنبال هوا و هوس خود نبودند. آن ها صدیق هستند؛ چون عملشان مثل حرفشان است. آنها حرفشان با جامعه همگن است و دغدغه حقیقت دارند. سومین راه شناخت شهدا هستند.

کارشناس برنامه آیین عشق بازی بیان کرد: تقلید در جامعه اسلامی اطاعت نیست. به ما گفتند برای دین خود تحقیق کنید. در واقع زمانی می توانیم تقلید کنیم که فروع فروع دین را بدانیم،تقلید شما باید عالمانه باشد و تقلیدتان تقلیدی نباشد. باید بگردید و در مراجع کسی را که از همه اعلم تر است انتخاب کنید، کسی که دانشمندترین و عادل ترین است که هرچه دانسته فقط برای حقیقت بوده است. همه چیز براساس معرفت خواهد بود و این آزاداندیشی و خوبی در فقه ما را می رساند.

یحیی جهانگیری در آخر گفت: ما دین سخت نداریم، اما در مسیر آن سختی وجود دارد. موفقیت با تلاش به دست می آید و اگر در دین فقط راه را ببینیم و نتیجه را نبینیم، تلاش بیهوده است؛ با عشق دین را بپذیریم.

پخش گزارش تصویری از هیأت رزمندگان اسلام، شعرخوانی شاعر آیینی حمیدرضا برقعی، مداحی فاتحی، اجرای سرود عاشوراییان از بخش های دیگر برنامه بود. بینندگان با ارسال کلمه گفته شده به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۳۳۵۵ می تواند در هیئت شرکت کنند هر شب به پنج نفر از شرکت کنندگان به قید قرعه هدیه دو میلیون ریالی اهدا می شود. لازم به ذکر است در برنامه شب گذشته بیش از 9000 نفر در ارسال کلمه یا علی اکبر علیه السلام مشارکت داشتند.

آیین عشق بازی هرشب حوالی ساعت 22 از شبکه تلویزیونی استان اصفهان، شما و شبکه اینترنتی تیوا پخش می شود و بازپخش آن ساعت 11 صبح خواهد بود.

پاسخی بنویسید