عاشوراییان

بزرگترین دکور عاشوراییان در سال های اخیر

آماده سازی دکور اصلی ویژه برنامه آیین عشق بازی عاشوراییان از طراحی، اجرا و دوخت برعهده خادمین برادر و خواهر بوده است که با ابعاد 12 در 33 متر یکی از بزرگترین دکورهای عاشوراییان محسوب می شود.

حسین بابایی مسئول تبلیغات و فضاسازی مجموعه فرهنگی عاشوراییان درباره سردر روضه آیین عشق بازی گفت: طرح سردر برگرفته از تابلوی استاد فرشچیان است، نیم محراب هایی که همه به سمت وسط و در ورودی روضه هستند و کتبیه های محتشم که بر روی آن ها خط نگاری شده اند، اشک ها نیز نماد روضه و اشک بر سیدالشهدا هستند.

بابایی با اشاره به اینکه آماده سازی دکور اصلی ویژه برنامه عاشوراییان از طراحی، اجرا و دوخت برعهده خادمین بوده است، بیان کرد: به خاطر فضای باز و بزرگی که برای رعایت پروتکل های بهداشتی داشتیم، باید دکور بزرگی طراحی می کردیم که مزین به شعار روضه و حدیث حسین و منی و ان من الحسین بود که آماده سازی آن از صفر تا صد برعهده خادمین عاشوراییان بود، این دکور با ارتفاع 12 متر و 33 متر عرض یکی از بزرگترین دکورهای این مجموعه فرهنگی در سال های اخیر فعالیت است.

وی خاطر نشان کرد: برای یاد و خاطره حاج قاسم سلیمانی دو قسمت از فضاسازی مراسم را به ایشان اختصاص دادیم، نشان ذوالفقار که به صورت نمادین در درب ووردی تعبیه شده بود که مخاطبان می توانستند جمله ای یادگاری و یا دل نوشته ای خطاب به ایشان بنویسند، همچنین به جای عکس های شهدا که هرساله در کتبیه های ستونی مراسم نصب می شدند، امسال از عکس های حاج قاسم استفاده کردیم.

بابایی افزود: دکور هیأت تلویزیونی نیز طبق سنوات گذشته خیمه عاشوراییان کار شد تا روح و فضایی که مردم می بینند، یاد خیمه عاشوراییان بیافتند چرا که مردم ما را با این دکور می شناختند، به علاوه قاب هایی که در پس زمینه و بکگراند سن برنامه کار شده بود با الهام از فرم پوستر برنامه می باشد که مزین به عکس های هیأت های مختلف قدیمی و عاشوراییان بود.

او علت اهمیت فضاسازی برای هیأت عاشوراییان را ارزشمند بودن دید مخاطب دانست و متذکر شد: دید مخاطب و حس او برای ما مهم است که وقتی در جلسه قرار می گیرد، حس خوب و متفاوتی داشته باشد و با هیئت نوآور و خلاقی مواجه شود. این فعال فرهنگی در پایان گفت: بخش تبلیغات امسال تبلیغ سه حوزه روه عاشوراییان، بازی اوبوتو و هیأت تلویزیونی رو برعهده داشت که در قالب عرشه پل، سیلک، تک پایه و لمپست در سطح شهر نصب شد. خادمین این قسمت 15 نفر بودند که از یکماه قبل کارها را به صورت شبانه شروع کردند و پس از اتمام کار نیز در سایر بخش ها به فعالیت خود ادامه دادند.

پاسخی بنویسید