عاشوراییان

جهان آماده شنیدن صدای اسلام است

استاد طاهر زاده دهمین شب از ویژه برنامه محرم روضه عاشوراییان شنبه هشتم شهریور ماه مصادف با شب عاشورا گفت: در انقلاب اسلامی با سعه ی توحیدی خود طوری با سایر ملل برخورد کرده که در شهادت حاج قاسم سلیمانی بسیاری از مردم جهان با انقلاب اسلامی همدردی کردند.

آیین عشق بازی در شب دهم با سخنرانی استاد طاهرزاده، حجت الاسلام مهدوی ارفع و مداحی حاج محمد یزدخواستی برگزار شد. حضور گسترده عزاداران خیمه عاشوراییان در ساعات اولیه مراسم به حدی بود که ظرفیت فضای 3000 متری اضافه شده به برنامه نیز تکمیل شد. روضه عاشوراییان در این شب میزبان سردار اشتری فرمانده کل نیروی انتظامی کشور و فریده روشن سخنگوی شورای  اسلامی شهر اصفهان بود.

استاد طاهرزاده در ادامه مباحث شب های قبل در دهمین شب ویژه برنامه محرم گفت: برای خداوند اسماء حسنی ای است که باید از طریق اسماء حسنی به خدا رجوع کنیم. اسماء حسنی یعنی چه؟ یعنی باید خداوند را در مظاهرش با عنوان اسماء الهی بشناسیم و چشم الهی بین را متذکر شویم.در جمال امیرالمومنین باید نور خدارا ببینید تا با خدا مأنوس شوید. نتیجه این است که خودبین  نمی شوید و حق بین  می شوید. باید روح معنوی انس با خدا را در عالم ببینیم. محصول آن این است که نسبت به هم سعه ی صدر پیدا می کنیم و خودمان را تنها حس نمی کنیم. بشر امروز گرفتار تنهایی است.

وی افزود: اگر تنها به ظاهر عبادات مشغول شدیم گویی بقیه را دشمن می بینیم. نحوه حضور اسلام در جوامع تغییر می کند. باید به جهان جدیدی برسیم. فرهنگ اسلامی وسیع است. انقلاب اسلامی با سعه ی توحیدی خود طوری با سایر ملل برخورد کرده که در شهادت حاج قاسم سلیمانی بسیاری از مردم جهان با انقلاب اسلامی همدردی کردند.  جهان آماده است که صدای ما را بشنود و انقلاب اسلامی اقیانوسی شده که رودهای گل آلود را در آغوش می کشد.

وحید ملتجی رییس شورای سیاست گذاری عاشوراییان ضمن تشکر از همراهی مخاطبان در برگزاری مراسم محرم و همچنین رعایت پروتکل های بهداشتی در روضه عاشوراییان گفت: از امیرالمومنین علیه السلام روایت است هر گاه تنگ دست شدی با خداوند به وسیله صدقه دادن معامله کن. همچنین امام صادق علیه السلام فرمودند: هر چیز کلیدی دارد و کلید رزق صدقه است. رزق ابعاد مختلفی دارد. حضور شما در این مراسم، داشتن فرزند صالح، شغل خوب، همسر خوب و… رزق است. یکی از اقسام آن رزق مادی است. هیئت ها و مجموعه هایی که در فضای شهر و کشور در مسیر دین کار می کنند، هوای فرهنگی جامعه را تصفیه می کنند. فعالیت این مراکز بخشی از مسایل و آسیب های اجتماعی را کاهش می دهد و آمارهای منتشر شده از نیروی انتظامی صحت این مطلب را بیان می کند.

یکی از کارکردهای گروه های دینی تصفیه هوای فرهنگی و معنوی شهر و کشور است. باتوجه به آسیب هایی که امروز در جامعه متوجه نسل نوجوان است هیأت ها فضای امنی را برای تربیت و رشد جوانان و نوجوانان آماده می کنند و از سالم ترین مکان هایی که برای تربیت نوجوان وجود دارد مجموعه های فرهنگی است که در سایه سار آن بسیاری از امور انجام می شود. مجموعه فرهنگی عاشوراییان درخت 22 ساله ای است که در محرم بیشتر کارکرد هیئت دارد و تلاش کرده در انتخاب موضوع، سخنران، شکل و فرم اجرا و ارائه محتوا روز آمد باشد. وی در ادامه صحبت های خود به تلاش های مجموعه عاشوراییان در برگزاری مراسم محرم امسال اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط خاصی که امسال به واسطه ویروس کرونا حاکم بود؛ با وجود محدودیت های پیش آمده و همچنین رعایت پروتکل های بهداشتی روضه عاشوراییان برگزار شد و به لطف خدا، کمک اهل بیت علیهم السلام و تلاش دوستان در کنار روضه اصلی، هیأت تلویزیونی و اولین بازی AR شهری ویژه نوجوانان اجرا گردید.

پس از سخنرانی حجت الاسلام مهدوی ارفع، مراسم با مداحی حاج محمد یزدخواستی همراه با اهتزاز نمادین بیرق های سبز و قرمز و عزاداری عزاداران حسینی پایان یافت.

پاسخی بنویسید