عاشوراییان

حفظ سلامت عزاداران حسینی اولویت عاشوراییان

در دومین شب ویژه برنامه مجموعه فرهنگی عاشوراییان، مخاطبان برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا در ورودی های روضه از گیت های ضدعفونی کننده گذشتند.

این برنامه مصادف با شب اول محرم و 31 مردادماه 1399در حالی برگزار شد که مخاطبان در ابتدای ورود از گیت های ضدعفونی کننده عبور می کردند. این 10 ورودی در قسمت خواهران و برادران مجهز به دستگاه ضدعفونی کننده دست و پد الکل کفش بود؛ به علاوه توزیع بسته های پذیرایی حاوی آب معدنی، آبمیوه و کیسه یکبار مصرف کفش از دیگر اقدامات عاشوراییان جهت پذیرایی از مخاطبین بود؛ این درحالی است که ساعات ابتدایی مراسم ظرفیت پذیرش عزاداران حسینی تکمیل گردید و درب های ورودی بسته شد.

در این مراسم پس از قرائت زیارت عاشورا توسط سید ابراهیم حسینی، حجت الاسلام متقی به بیان نکاتی پیرامون توجه به انتظار فرج پرداخت. وی متذکر شد: برای انتظار فرج باید در آینده حاضر شد؛ تا زمانی که خودت را در آینده حاضر نبینی نمیتوانی افق آن را درک کنی درست مثل شهیدان، شهید کسی است که از زمین و زمان و گرفتاری امروز و دیروز درآمده و به عالم بقا رسیده است. حقیقتی را در دنیا دیده که احساس کرده بدنش یارای پذیرش روح نیست و باید به آن حقیقت رسید.

سپس حجت الاسلام مهدوی ارفع سخنران دوم این مراسم گفت: هر جا حق به نفع تو تمام شد، مطمئن باش جایی دیگر به زیان توست. در عالم هیچکس نیست که فقط حق داشته باشد، حق هرکس به نسبت دیگری دو طرفه است مثل حق پدر بر فرزند و فرزند بر پدر، همه حقوق متقابل دارند. هر حقی تکلیفی به دنبال خود دارد. اگر قرار بود در عالم کسی باشد که بر همه حق دارد و کسی حقی نسبت به او ندارد فقط” خدا” ست. اما خداوند هم از باب لطف حقوقی را بر خودش واجب کرده و مساله حق را متقابل نموده است. بزرگترین حق در بین حقوقی که واجب شمرده شده، حق رهبر بر مردم و مردم بر رهبر است.

از دیگر آیتم های این مراسم اجرای قطعه «آمد ای شیعه ماه محرم» توسط گروه سرود عاشوراییان و مداحی محمدرضا طالبی بود، به علاوه اولین شب هیئت تلویزیونی عاشوراییان حوالی ساعت 22 از شبکه استانی اصفهان به روی آنتن رفت.

پاسخی بنویسید