عاشوراییان

خادمان سلامت در روضه عاشوراییان

اولین شب ویژه برنامه عاشوراییان 30 مردادماه 1399 در فضای باز و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، روبروی گلستان شهدا برگزار گردید.

در این مراسم کلیه خادمین عاشوراییان با استفاده از ماسک و شیلد محافظ میزبان عزاداران حسینی بودند و حضور پلیس سلامت با گوشزد کردن رعایت پروتکل های بهداشتی به مخاطبین و ارزیابی عملکرد خادمان از دیگر ویژگی های متفاوت در برگزاری این برنامه بود.

در اولین شب روضه عاشوراییان حجت الاسلام مهدوی ارفع با طرح این سوال که فلسفه قیام امام حسین علیه السلام چه بود که آگاهانه و عالمانه خود را به کشتن داد، گفت: حسینی بودن یک حقیقت است. بزرگترین خدمت به هستی را امام حسین علیه السلام کرد. او برای اسلام به شهادت رسید، اسلام به معنای اسلام ناب آن ارزش برتری که برای حفظ و صیانت آن هر عزیز معصومی باید فدا شود. اسلامی که نسخه سعادت و کمال بشریت و تنها نقشه راه بازگشت به خداست. تکلیف امام حسین علیه السلام این بود که برای زنده نگه داشتن اسلام به شهادت رسد.

سخنران روضه عاشوراییان متذکر شد: تمام تلاش نظام سلطه و جبهه باطل این است که اسلام از بین برود و قصد این نیست که مردم نماز نخوانند، بلکه میگوند نماز بخوانید اما نماز بی هویت. چرا در حکومت معاویه به مردم درس ایمان داده میشد، اما اجازه نمیداد در مورد کفر و دشمن شناسی حرفی بزنند؟ چون شاخص ها به دست مردم می آمد و متأسفانه در جمهوری اسلامی خیلی ها مثل دوران طاغوت دینداری می کنند.

قرائت زیارت عاشورا توسط سید ابراهیم حسینی در ابتدای مراسم، سخنرانی حجت الاسلام متقی، اجرای سرود ورودیه محرم توسط گروه سرود عاشوراییان با تک خوانی هادی پورشفیعی از دیگر آیتم های روضه عاشوراییان بود.

گفتنی ست این برنامه هر شب از ساعت 20:30 به مدت 10 شب برگزار می شود.

پاسخی بنویسید