عاشوراییان

سرعت عملِ سرنوشت سازِ سمعی بصری

مجموعه فرهنگی عاشوراییان در دهه اول محرم الحرام ویژه برنامه آیین عشق بازی را در دو مدل هیأت تلویزیونی و روضه برگزار کرد، این دو برنامه وظیفه کلیه خادمین نهادها و قسمت ها را دو چندان کرد که قسمت سمعی بصری هم از این مورد مستثنی نبود.

به گفته مهرداد لطیفی مسئول سمعی بصری عاشوراییان 20 نفر در این بخش فعالیت داشتند که در قسمت های مختلف تصویربرداری، صدابرداری هیأت تلویزیونی، صدابرداری محیط، میکس صدا، ساخت وله ها، فیلمبرداری های پرتابل، تدوین و… خدمت می کردند. علاوه بر این ها آرشیو داده ها و دسته بندی آن ها نیز بر عهده قسمت سمعی بصری است. همچنین در مدیریت جدید زیرمجموعه چارت سمعی بصری قسمت تولیدات هم اضافه شده است که در آینده به شرط تأمین بودجه فعالیت بیشتری خواهد داشت.

مسئول بخش سمعی بصری با اشاره به تولیدات این قسمت خاطرنشان کرد: امسال نماهنگ هایی برای هیأت تلویزیونی و موضوعات مختلف مانند رعایت شیوه نامه های بهداشتی در روضه، چگونگی عملکرد خادمین و گزارش تصویری از برگزاری مراسم و فعالیت ها و منتخبی از سخنرانی های هرشب تولید گردید، همچنین ساخت تیزر هیأت تلویزیونی و بازی اوبوتو نیز از دیگر تولیدات تصویری عاشوراییان بود. وی در این باره افزود: سه تیم برای تهیه تولیدات تصویری از جمله تولید محتوا، تصویربرداری و تدوین فعالیت داشتند.

سرعت عمل در عین تخصص

لطیفی در گفت و گو به خبرنگار عاشوراییان گفت: بیش از 60 درصد نیروهای این بخش دانش آموزان هستند و با توجه به رویکرد این مجموعه فرهنگی جهت حضور بیشتر نوجوانان برای مسئولیت پذیری و… فعالیت خود را به صورت جدی از سال گذشته طی آموزش های مستمر شروع کردند، بخشی از افراد تیم تصویربرداری، دستیار صدابردار دانش آموز هستند و پیشرفت خوبی در عملکرد داشته اند و به جرأت می توان گفت از لحاظ مهارتی قابل قبول هستند و توانایی لازم را جهت پیشبرد فعالیت های اجرایی دارند.

وی در پایان اذعان داشت:16 سال است که کار صدا و تصویر انجام می دهم، در تمام این سالها اتفاقات پرفشار بر روی این بخش بوده است چون علاوه بر فعالیت های قبل از برنامه، در حین اجرا همه فعالیت ها به صورت زنده است و به لحظه بودن و عملکرد سریع نیروها برای برنامه بسیار سرنوشت ساز است، بنابراین خادمین این بخش علاوه بر اینکه باید از لحاظ فنی قوی و سریع باشند، باید شتاب زدگی بی مورد نداشته و همراه با آرامش عمل کنند و ویژگی متمایز آنها با سایر خادمین سرعت عمل در عین تخصص و داشتن ظرفیت بالا در برخورد با مخاطب است.

پاسخی بنویسید