عاشوراییان

ظرفیت روضه عاشوراییان به 4500 نفر رسید

هشتمین شب ویژه برنامه روضه عاشوراییان با حضور خیل عظیمی از عزاداران حسینی پنج شنبه ششم شهریورماه 1399 برگزار شد. در این شب ویژه برنامه آیین عشق بازی میزبان سردار دهقان مشاور فرمانده کل قوا، دکتر نوروزی شهردار اصفهان و علیرضا نصراصفهانی رییس شورای اسلامی شهر اصفهان، حجت الاسلام رحمت الله اروجی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان، بهرام حسینی رییس صداوسیمای اصفهان به همراه قائم مقام و دیگر موثرین شهری بود.

به همت خادمین عاشوراییان فضای چمن زمین ورزشی مجموعه پرواز طی 24 ساعت برای پذیرش عزاداران حسینی آماده شد و ظرفیت میزبانی از مخاطبین ویژه برنامه آیین عشق بازی افزایش یافت و قریب به 4500 نفر می توانند از مراسم سوگواری سرور و سالار شهیدان بهره مند شوند.

در این شب استاد طاهرزاده در ادامه مبحث قبل بیان کرد: مشکل کجاست که جهان اسلام بعد از 60 سال واقعه کربلا را رقم می زند؟ مشکل این بود که ظاهر دین را گرفتند. این ها به اسم دین کار می کردند و می خواستند دین داری کنند اما دین داری آن ها وارونه بود. یعنی به جای اینکه باطن دین را بگیرند تا آسمانی شوند، آسمان را رها کردند و امروز دشمنان، داعش و داعشی ها را برای زشت نشان دادن اسلام ساختند و اسلام را فقط متحجر و ظاهری نشان می دهد تا بی دینی و لیبرالیته را حاکم کنند.

وی افزود: وقتی انسان نظر به حقیقت داشته باشد هرکس را به اندازه ای که با آن حقیقت نسبت دارد، ارج می نهد. ولی آن کسی که تنها در ظاهر دین و در ظاهر الفاظ قرآن متوقف است، هرکس را تنها در رعایت قالب دین و الفاظ قرآنی ارزیابی می کند و متوجه درجات کمال انسان ها نیست. در این نگاه عظمت معنوی حضرت اباعبدالله دیده نمی شود و به عنوان کسی که بر یزید به عنوان حاکم کشور خروج کرده، واجب القتل می گردد. اهل بیت علیهم السلام جلوه حقیقت هستند و رجوع به حقیقت شدت و ضعف دارد. توحید راهی است به سوی اصل اصل ها و بنیاد هر موجودی و از جمله بنیاد انسان. هرکس که به سوی خداوند یعنی به سوی اصل اصل ها و بنیاد هر موجود سیر کند؛ به اصل خود که اصل همه عالم هستی می باشد، سیر کرده و این چیزی است که در جبهه مقابل امام حسین علیه السلام گم شده بود و امام با نهضت خود عملاً جهان اسلام را متوجه این امر نمود و گوهر اصلی نهضت اباعبدالله در این رابطه قابل تامل است که در باور توحیدی باید به اصل وجود همه ی عالم نظر کرد.

در ادامه حجت الاسلام مهدوی ارفع در جمع اجتماع عظیم عاشوراییان گفت: بزرگترین حق، حق رهبر بر امت و امت بر رهبر است. ثمره تحقق آن این است که حق در آن جامعه عزت می یابد، راههای دین پدیدار می شود، سنت پیامبر پایدار می گردد، روزگار اصلاح می شود، مردم در تداوم حکومت امیدوار می گردند و دشمن از آرزوهایش نا امید می شود. اما اگر این حق تحقق نیابد وحدت کلمه از بین می رود، نشانه های ستم آشکار و نیرنگ بازی در دین زیاد می شوند، بیماری دل فراوان می گردد و مردم از اینکه حقی فراموش شود و باطل خطرناکی در جامعه رواج یابد نمی ترسند.

مراسم با مداحی حاج محمد یزدخواستی همراه با اهتزاز نمادین بیرق های سبز و قرمز و اهدای جوایز به برندگان شبانه بازی اوبوتو پایان یافت.

گفتنی ست روضه عاشوراییان بعد از نماز مغرب از ساعت 20:30 روبروی گلستان شهدا میزبان عزاداران حسینی می باشد.

پاسخی بنویسید