عاشوراییان
دکتر زهرا شیخی

عاشوراییان اتفاقی بی نظیر و کم رقیب در اصفهان

مجموعه ی فرهنگی عاشوراییان در نهمین شب از برپایی خیمه ی عظیم حسینی میزبان زهرا شیخی نماینده ی مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بود.

دکتر زهرا شیخی مبارکه لنفولوژیست و نماینده ی مردم اصفهان و سخنگوی کمسیون بهداشت و درمان در مجلس یازدهم شورای اسلامی است.

او در مصاحبه با خبرنگار عاشوراییان گفت: تعریف مجموعه ی فرهنگی عاشوراییان را بسیار شنیده بودم، امشب خیلی به وجد آمدم و فکر می کنم در اینجا یکی از اتفاقات بی نظیر در اصفهان رقم می خورد، کم رقیب هستید و عملیاتی در میدان وارد شدید و خیلی تاثیرگذار خواهید بود، قطعاً نظر کرده اید و نیت هایتان خالص است، شیخی در ادامه با ذکر مطلبی از شهید آوینی، شهید فعال در عرصه فرهنگی و هنری گفت: اگر می خواهید کارهایتان اثر خود را داشته باشد؛ نیت های خود را خالص کنید و من امشب این خلوص نیت شما را از نزدیک لمس کردم.

نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: عاشورا اگرچه به ظاهر یک موفقیت برای امام حسین علیه السلام و یارانش نبود ولی صحنه ی نبرد حق و باطل یک خانواده ی بی نظیر بود که عمق تأثیر آن سالیان سال است‌‌ و امیدوارم مجموعه ی فرهنگی عاشوراییان بتواند این تأثیر را به خوبی به نمایش بگذارد.

سخنگوی کمسیون بهداشت و درمان در گفت و گویی بی تعارف با ابراز نگرانی خود از رعایت شیوه نام های بهداشتی در هیئات مذهبی عنوان کرد: بدون اغماض شما خوب عمل کردید و با تمام سختی ها سعی کردید نکات را رعایت کنید، خدا را شکر در روضه مجموعه فرهنگی عاشوراییان علاوه بر شور حسینی، شعور حسینی هم دیده می شود و ورود خلاقانه ی شما به عنوان مجموعه هایی که کار مذهبی می کنند، بسیار جای ارزش گذاری دارد.

خستگی ناپذیر باشید

همچنین درباره ی حضور فعال بانوان در دوران شیوع بیماری کرونا اضافه کرد: اثرگذاری که خانم ها در خانواده و اجتماع دارند، باید پررنگ تر دیده شود. خانم ها با ظرافت ها، نگاه مادرانه و دلسوزانه ای که دارند در مسائل ورود می کنند؛ تعداد خانم هایی که در بحران کرونا فداکاری کردند و صحنه سلامت را ترک نکردند خیلی زیاد بود و نقش به سزایی ایفا کردند، در بدو ورود به روضه هم احساس کردم که خانم ها در عاشوراییان فعال تر هستند، خوشحال هستم که بدون هیچ اغماضی در این زمینه به خوبی کار شده است. من به عنوان یک نماینده ی خانم این را وظیفه اصلی خود می دانم که از این گونه مجموعه ها حمایت کنم و یکی از اهداف اصلی من این است که با تمام توان خود قوانین مربوط به اصلاح جایگاه زن، تأثیرگذاری آن، ازدواج و فرزندآوری آن ها را بررسی و فعال کنم.

او در آخر خطاب به عاشوراییان گفت: در کارهای بزرگ باید خستگی ناپذیر باشید و با خلاقیت عمل کنید‌. کار پیش روی شما کار آسانی نیست ولی با قدمی محکم به سوی آن بروید و در این راه به خداوند توکل کنید‌، عاشوراییان باید راه عاشورا را ادامه دهد و در همان مسیر قرار گیرد.

پاسخی بنویسید