عاشوراییان

عاشوراییان یعنی همدلی، نظم و انسجام

علیرضا نصر اصفهانی رییس شورای اسلامی شهر اصفهان در هشتمین شب ویژه برنامه آیین عشق بازی در گفت و گو با خبرنگار عاشوراییان گفت: جقدر خوب است رضایت هم در آموخته های مخاطب همراه با  فیوضات معنوی باشد و من فکر می کنم یکی از هیئاتی که این مأموریت را به خوبی انجام داده عاشوراییان است.

علیرضا نصراصفهانی با کارشناسی ارشد مدیریت در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستای استان اصفهان به عنوان رییس این شورا انتخاب گردید. او در ابتدای گپ و گفت خاطرنشان کرد که چندین سال است در مراسمات عاشوراییان شرکت می کند و دلیل حضورش را این چنین بیان کرد: در کنار فیوضات معنوی که بالاخره ما هم مثل بقیه باید از آن بهره مند بشویم، با هدف تقدیر و تشکر از همه ی کسانی که در این زمینه تلاش می کنند در این مجلس حضور پیدا می کنم و قطعا این چیزی که ما داریم می بینیم و این خیمه ای که سر پا شده حاصل چندین ماه تلاش و زحمت و برنامه ریزی است گرچه مردم می آیند زیر این خیمه قرار میگیرند، عزاداری خودشان را می کنند و می روند ولی این اتفاق پشت صحنه های زیادی دارد که واقعاً قابل تقدیر است و ما هم حداقل تکلیفی که داریم این است که بیاییم از نزدیک عرض خداقوت به این دوستان داشته باشیم.

نصر اصفهانی عاشوراییان را به انسجام، همدلی و نظم و انضباط توصیف کرد و گفت: اکثر آدم ها وقتی در این مجالس شرکت می کنند بالاخره یک فیض معنوی می برند، حالا کسی برداشت بکند یا نکند بالاخره بی فیض نیست، اما چقدر خوب است که علاوه بر آن فیض معنوی که می برند یک دانش و علمی هم داشته باشند، یک اطلاعاتی هم به آنها افزوده شود و وقتی از مراسم بیرون می روند احساس رضایت کنند. رضایت هم در آموخته هایشان باشد و هم در فیوضات معنوی باشد و من فکر می کنم یکی از هیئاتی که این مأموریت را به خوبی انجام داده عاشوراییان است.

وی پس از بازدید از مراسم عاشوراییان رعایت پروتکل های بهداشتی را قابل قبول دانست و خاطرنشان کرد:  این را باید به فال نیک گرفت که همزمان ما نه از مسائل بهداشتی و سلامت مردم غافل شدیم و نه در حقیقت از عزاداری اباعبد الله الحسین(علیه السلام) و اگر ما در کل اصفهان یک وضعیت اینگونه داشته باشیم اصلا هیچ دلواپسی و دل نگرانی بابت برگزاری این مراسمات نداریم.

 

پاسخی بنویسید