عاشوراییان

قرن، قرن سقوط ابرقدرت هاست

ششمین شب مجلس سوگواری عاشوراییان چهارم شهریورماه 99 درحالی برگزار شد که در ساعات اولیه مراسم محوطه اصلی و راهروهای جنبی از حور عزاداران حسینی تکمیل شد. در این شب حجت الاسلام متقی متذکر شد: در ما سر پیچ تاریخ و در آستانه تحقق وعده الهی قرار داریم. انقلاب اسلامی مردم ایران، نقطه شروع انقلاب جهانی حضرت ولی عصر (عج) است

این مراسم با قرائت زیارت عاشورای سید ابراهیم حسینی آغاز شد. پس از آن حجت الاسلام متقی در آخرین شب از حضور خود در روضه عاشوراییان ضمن اشاره به حوادث جنگ 33 روزه لبنان گفت: مقام معظم رهبری در پیغامی که برای سید حسن نصرالله توسط حاج قاسم سلیمانی ارسال کردند، فرمودند: شما در این جنگ پیروز و بعد از پیروزی به یکی از قدرت های بزرگ منطقه تبدیل می شوید. اگر پای کار آن مسیر و نقشه راه بایستید که شهادت است و امت، امت شهید پرور شود، تردید نکنید که وعده الهی محقق خواهد شد.

خطیب منبر اول عاشوراییان متذکر شد: ما سر پیچ تاریخ و در آستانه تحقق وعده الهی قرار داریم. انقلاب اسلامی مردم ایران، نقطه شروع انقلاب جهانی حضرت ولی عصر (عج) است که بخشی از پیام امام خمینی (ره) است. شواهد دلالت بر این دارد که در آستانه ظهور ایستادیم و وعده پایانی نزدیک است. مقام معظم رهبری فرمودند: این قرن، قرن سقوط ابرقدرت هاست. این قرن، قرن اسلام است و به شما بشارت دادند که آینده نزدیک از آن ماست و تا 25 سال دیگر نامی از اسراییل نیست. جایگاه من و شما کجاست؟ نقشه راه شهادت است و شهادت مزد پایداری و مجاهدت است، اگر بخواهیم به آینده وعده داده شده زودتر برسیم یا باید شهید شویم یا باید پای کار شهادت و انقلاب بایستیم. امروز زنده نگه داشتن یاد شهدا از شهادت کمتر نیست و امروز گذشتن از فرهنگ شرق و غرب جز با شهادت مسیر نیست.

در ادامه حجت الاسلام مهدوی ارفع خاطرنشان کرد: باید زمانه و جامعه خودمان را درست بشناسیم و اولویت ها را پیدا کنیم. اگر پیدا نکنیم نسبت به مسائلی بیهوده ناراضی و یا راضی هستیم. امروز ما در زمانه ای عجیب زندگی می کنیم که اگر مسئولین آن را درک کنند، خیز بزرگ تمدنی را برداشته ایم.

گفتنی ست اجرای قطعه قاسم بن الحسن علیه السلام توسط گروه سرود عاشوراییان، مداحی محمدرضا طالبی و اهدای جوایز به برندگان شبانه بازی اوبوتو از دیگر آیتم های مجلس سوگواری عاشوراییان بود.

 

پاسخی بنویسید