عاشوراییان
پاکزاد

هیأت تلویزیونی عاشوراییان حاصل نبوغ فرهنگی

حاج اکبر پاکزاد از سرداران جبهه و جنگ در شب نهم میهمان روضه و هیأت تلویزیونی عاشوراییان بود. او عاشوراییان را یک هیأت خلاق، آگاه به مسائل دینی، امام شناسی و دشمن شناسی دانست.

پاکزاد در ابتدای گفت و گو با اشاره به نامگذاری مجموعه فرهنگی عاشوراییان گفت: نام گذاری برای هیئت ها بستگی به تفکرات جمعیتی که آن را تشکیل می دهند، دارد. نامگذاری این هیأت با حضور برخی اساتید و موسسین آن 20 سال پیش در منزل ما انجام شد و یقین داشتم با انتخاب این نام قطعاً تفکر عاشورایی پیدا می کنند و این تفکر حتماً باید از نوجوانان و جوانان شروع شود تا به میانسالان برسد. او در بیان ویژگی های این مجموعه فرهنگی اظهار داشت: عاشوراییان از نظر فکری بسیار غنی است و نام عاشوراییان معلول تفکر عاشورایی اعضای هیأت است، عاشوراییان از نظر من یک هیأت بسیار روشن فکر، آگاه به مسائل دینی، امام شناسی و دشمن شناسی است.

وی با اشاره به برنامه های سالانه ی عاشوراییان و هيأت تلویزیونی محرم امسال افزود: برنامه های این هيأت عامل پرورش نوجوانانی است که می‌توانند با یک فرهنگ و یک روحیه ی کاملاً اسلامی مسئولیت های سنگینی را عهده دار شوند. عاشوراییان در مورد مسائل هجرت دادن جوانان به سمت امام حسین علیه السلام، چهارده معصوم و خداوند هر آنچه توانستند در این سال ها برنامه ریزی نویی داشتند. نمونه آن هیأت تلویزیونی است. که فکر نمی کنم بالادست آن با توجه به شرایط کرونا حرکت دیگری انجام شده باشد، آنها با نبوغ فرهنگی شان توانستند کار را به نحو احسن مدیریت کنند.

آرامش عزاداران حسینی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی

سردار ویروس کرونا را یک دشمن ناشناخته، مرموز و تروریست دانست و خاطرنشان کرد: روضه ی عاشوراییان با رعایت پروتکل های بهداشتی که اعم از فاصله گذاری اجتماعی در فضای داخلی که باعث آرامش عزاداران حسینی می‌شود، هیأت تلویزیونی نیز که عامل رفع خیلی از سوالات نوجوانان در مسائل دینی-فرهنگی شد و افزون بر آن روضه را به خانه ی محبین اهل بیت علیهم السلام برد و از نظر بنده این فعالیت بزرگترین حرکت فرهنگی بود.

حاج اکبر پاکزاد در ادامه به نوجوانان و جوانان عاشوراییان توصیه کرد که از این مسیر هیچ گاه دور نشوند و حرکت صحیح در این مسیر عامل جذب نوجوانان و جوانان در این مسیر شده و علاوه بر آن برکتی بزرگ دارد. از مسیری که در آن حرکت می کنند دور نشوند. اگر محبت به امام حسین علیه السلام باشد قطعاً این مسیر را پیش می روند و می توانند نیرو جذب کنند و این نیرو آوردن در کیسه اسلام، ولایت و رهبری قرآن و عترت ثوابی و برکتی برای زندگی شان خواهد بود. راه امام حسین این است که اگر لبیک یا حسین گفتید گناه نکنیم، غیبت نکنیم، دروغ نگوییم. غیرت و عزت داشته باشیم و شجاع باشیم. اگر می خواهیم سرنوشت مان به شهادت ختم شود، باید قرآن، نماز سر وقت و احترام به پدر و مادر و جلوگیری از افت تحصیلی را رعایت و سرلوحه زندگی مان قرار دهیم.

پاسخی بنویسید